Aedniku päev ja kogu maa pidupäev

23/07/2018

Iga inimese süda näitab sel päev, kuidas ja mida ta peaks tegema...  Maa on suur aga väga tundlik. Ta tunneb kui teda puudutab õrnusega kasvõi üks inimlik käsi. Hell ja hoolitsev käitumine annab talle palju jõudu juurde. A: On vaja teha nii, et kõik rõõmustaksid. Et kõigil oleks hea. See pidu algab Venemaalt ja muutub kõige kaunimaks peoks kogu Maal. Hinge pidupäevaks. Las Venemaa ärkab sel päeval koidu ajal. Kõik inimesed koos perekondadega, sõpradega ja ka üksikud lähevad Maale, käivad maakese peal paljajalu. Need, kellel on oma väikesed maalapid kus nad oma kätega vilju kasvatavad, tervitagu esimesi päikesekiiri oma taimede keskel. Puudutagu kätega igat liiki. Kui päike tõuseb võtku igalt liigilt üks vili ja söögu. Ja kuni lõunani pole rohkem midagi süüa vaja. Mõelda sellest, milleks tema taimed kasvavad ja anda igale taimele oma määratus. Ja kuni lõunani peaks igaüks olema vähemalt ühe tunni üksinda. Pole oluline kus ja kuidas, kuid üksinda. Püüda väemalt üks tund enda sisse vaadata. Lõunani võib oma maalapil koristada. Las igatiks mõtleb elust ja sellest, milles rõõm elus seisneb ja milles on tema ettemääratus. Lähedastest ja sõpradest mõelda armastusega. Lõunaks las koguneb terve pere kokku. Ligidal ja kaugel elavad tulevad sellel päeval kokku. Lõunasöök peaks koosnema sellest, mida maa on lõunatunniks sünnitanud. Las igaüks paneb lauale seda, mida soovivad süda ja hing. Pereliikmed vaatavad õrnalt üksteisele silma. Pere kõige eakam liige koos kõige nooremaga õnnistab lauda. Las kostab laua ümbert rahulik jutt. See peaks olema headest asjadest. Igaühest, kes kõrval on.

Las inimesed lähevad linna tagasi. Korjanud oma maa pealt viljad kokku viivad nad need korvides linna ja kostitavad neid inimesi, kellel pole aeda. Kõik rõõmustavad!

Allikas: 2. Raamat "Venemaa helisevad seedrid" peatükk 8 (2000, eesti tõlge) (Venekeelne versioon videost; http://www.youtube.com/watch?v=KjFH_PseoMA)